Avantazhet e parketeve vinyl
Ju jeni këtu: Shtëpi » Blogjet » Lajmet e produkteve » Avantazhet e Dyshemesë Vinyl

Avantazhet e parketeve vinyl

Shikimet: 0     Autori: Redaktori i faqes Koha e publikimit: 2024-01-26 Origjina: Faqe

Pyesni

butoni i ndarjes në facebook
butoni i ndarjes në Twitter
butoni i ndarjes së linjës
butoni i ndarjes së wechat
butoni i ndarjes së linkedin
butoni i ndarjes pinterest
butoni i ndarjes së whatsapp
butoni i ndarjes kakao
butoni i ndarjes së snapchat
Ndani këtë buton të ndarjes
Avantazhet e dyshemesë me vinyl


Me përmirësimin e standardit të jetesës së popullit bashkëkohor, kërkesat cilësore për nevojat e jetës janë gjithashtu shumë strikte, veçanërisht për gjërat që përdorim çdo ditë, siç është dyshemeja, të cilën e shkelim çdo ditë, ndaj duhet të zgjedhim. cilësinë më të mirë.

Tani dyshemeja më e njohur është dyshemeja Vinyl.Si një furnizues që prodhon dhe shet këtë dysheme për më shumë se 20 vjet, tani më lejoni t'ju them pse njerëzit e zgjedhin atë.


Para së gjithash, emri i plotë i materialit të ri të dyshemesë është materiali i ri i dekorimit të dyshemesë së lehtë.

I cili është një lloj i ri i materialit të dekorimit të dyshemesë i popullarizuar në Evropë dhe Shtetet e Bashkuara.Përdoret gjerësisht në Evropë, Shtetet e Bashkuara, Japoni dhe Korenë e Jugut, dhe statusi i tij është i barabartë me dyshemenë e pllakave të përdorur gjerësisht në Kinë.Krahasuar me dyshemenë prej druri dhe dyshemenë me pllaka qeramike, ky lloj i ri dyshemeje ka shumë përparësi, si kosto të ulët, mbrojtje mjedisore, riciklueshmëri, rezistencë ndaj gërryerjes dhe rezistencë ndaj goditjes.Prandaj, është shumë popullor jashtë vendit, duke zënë rreth një të tretën e tregut për materialet e dekorimit të dyshemesë.

Dyshemeja vinyl është një lloj dyshemeje plastike me fletë gjysmë të fortë, e cila mund të riprodhojë në mënyrë të përsosur strukturën e sipërfaqes së dyshemesë prej druri dhe dyshemesë prej guri, dhe është një lloj dyshemeje elastike e shkallës së lartë.

Dyshemeja vinyl ka shumë emra: LVT FLOOR (pllakë vinyl luksoze), LVP FLOOR (dërrasë vinyl luksoze), dysheme me klikim spc (kompozit plastik prej guri)


Së dyti, dyshemeja vinyl ka shumë lloje të ndryshme, mund të plotësojë nevojat e klientëve të ndryshëm.Llojet e ndryshme kanë strukturë të ndryshme dhe trashësi të ndryshme.

Së treti, dyshemeja vinyl ka shumë përparësi.

1. Mbrojtja e shëndetit dhe mjedisit: PVC, lënda e parë kryesore për dyshemenë LVT, është një burim miqësor ndaj mjedisit, jo toksik dhe i rinovueshëm.

2. Super rezistente ndaj konsumit: Sipërfaqja e dyshemesë LVT ka një shtresë të veçantë rezistente ndaj konsumit LVT, revolucionet rezistente ndaj konsumit mund të arrijnë 300000.

3. Elasticitet i lartë dhe rezistencë super ndaj ndikimit: Kati LVT ka rikuperim të mirë elastik nën ndikimin e objekteve të rënda.

4. Rezistenca ndaj zjarrit dhe flakës: indeksi i rezistencës ndaj zjarrit të dyshemesë 1T mund të arrijë R1, vetëm inferior ndaj gurit.

Dyshemeja plastike prej guri SPC i përket dyshemeve me fletë të forta dhe është gjerësisht e popullarizuar në vendet e zhvilluara në Evropë dhe Shtetet e Bashkuara dhe në tregun e Azisë Paqësorit.Dyshemetë plastike prej guri jo vetëm që zgjidhin problemin e lagështirës, ​​deformimit dhe mykut të dyshemesë prej druri të ngurtë, por gjithashtu zgjidh problemin e formaldehidit të materialeve të tjera dekorative.

Përparësitë e produktit: 1. I papërshkueshëm nga uji dhe rezistent ndaj lagështirës: zgjidh rrënjësisht problemin që produktet prej druri kalben, zgjerohen dhe deformohen lehtë pasi thithin ujin.

2. Ka shumë ngjyra për të zgjedhur: si drurëshmëria natyrale dhe tekstura e drurit, dhe ngjyrat e personalizuara.

3. Mbrojtje e lartë mjedisore, pa ndotje, pa ndotje, i riciklueshëm: produkti nuk përmban benzen dhe formaldehid, por edhe i riciklueshëm.

4. Rezistencë e lartë ndaj zjarrit: Mund të ngadalësojë në mënyrë efektive zjarrin, me vlerësimin e zjarrit që arrin B1 dhe nuk prodhon asnjë gaz toksik.

5. Përpunueshmëri e mirë.
Kjo është fotografia e dekorimit tonë, e cila duket shumë luksoze.

Pra, ju lutem mos ngurroni të zgjidhni dyshemenë vinyl!


KATEGORIA LAJME
LAJME TË LIDHUR
Shandong Demax Group është një furnizues i materialeve dekorative që ofron zgjidhje me një ndalesë për blerësit globalë.Me 20 vjet përvojë në eksport dhe logjistikë, 100+ vende, 1000+ klientë të zgjedhur.

LIDHJET E SHPEJTA

KATEGORIA E PRODUKTEVE

NA KONTAKTONI
Tel: +86-186-5342-7246
Email:  spark@demaxlt.com
WhatsApp: +86-186-5342-7246
Adresa: Kati 3, Ndërtesa 4, Kangbo Plaza, Nr.1888 Dongfeng East Road, Dezhou, Shandong, Kinë
E drejta e autorit © 2024 DBDMC Co., LTD.Të gjitha të drejtat e rezervuara. Harta e faqes .Mbështetje nga leadong.com. Politika e privatësisë.